sanji
18 بهمن 1401 - 10:50

گازرسانی به 97 درصد روستاهای استان زنجان/ افتتاح گازرسانی به 41 روستا

استاندار زنجان با اشاره به اینکه از ۴۱ روستایی که امروز به آنها گازرسانی می‌شود، 27 روستا مربوط به خدابنده است، گفت: این یک اتفاق مثبت است و نکته اینجاست که به خاطر آباد شدن روستاها خیلی از روستائیان که به تهران مهاجرت کرده‌، بودن در حال بازگشت هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محسن افشارچی استاندار زنجان در مراسم افتتاح پروژه‌های گازرسانی اظهار کرد: 85 درصد کشور ما زیر پوشش گاز رسانی است و 92.6 تعداد خانوار روستایی در استان گاز دارند.

استاندار زنجان با بیان اینکه 150 پروژه گازرسانی در حال کار و یا طراحی است، اضافه کرد: در آینده نزدیک به 800 روستا و بیش از 97 درصد پوشش خواهیم رسید.

وی با اشاره به روزهای سرد و چالش‌های ان گفت: ما گاها دچار خود کم بینی می شویم، در حالی که این کشور 85 درصد آورده را فراهم کرده و ما جز دومین کشور گازی در جهان هستیم.

افشارچی با اشاره به اینکه از ۴۱ روستایی که امروز به آنها گازرسانی می‌شود، 27 روستا مربوط به خدابنده است، اضافه کرد: این یک اتفاق مثبت است و نکته اینجاست که به خاطر آباد شدن روستاها خیلی از روستائیان که به تهران مهاجرت کرده‌، بودن در حال بازگشت هستند.

وی در ارتباط با زیرساخت‌های گازی صنعت نیز گفت: امروز اکثر شهرک‌های ما گاز دارند و امیدواریم سرمایه‌گذاری در بحث زیرسازی ادامه‌دار باشد، چون در حوزه گاز مشکل نقدیندگی و بودجه نداریم.

پایان پیام/73005

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024196