sanji
14 بهمن 1401 - 01:46

قاضی‌زاده هاشمی: شهید متعلق به یک ملت و مذهب نیست

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهید متعلق به یک ملیت، منطقه، نژاد، قومیت و حتی مربوط به یک مذهب نیست، شهید می‌تواند مسیحی باشد اما در مسیر و مکتب امام خمینی(ره) به شهادت برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی پنج‌شنبه شب با بیان این مطلب در یادواره شهدای انقلاب خراسان جنوبی، اظهار داشت: شهید می‌تواند پیرمرد یا طفل، زن یا مرد و حضرت فاطمه(س) یا حضرت علی(ع) باشد.

وی افزود: شهید متعلق به یک مذهب نیست و می‌تواند مولوی اهل سنت باشد اما برای دفاع از حق و حقانیت نظام اسلامی به شهادت برسد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه جذابیت این برنامه در این است که فرزندان شهدا برگزار کننده و میزبان هستند، تأکید کرد: فرزندان شهدا در این خطه نشان دادند که مؤثر هستند و ادامه دهنده راه پدرشان می باشند.

قاضی‌زاده باستناد آیات قرآن کریم، تصریح کرد: در مقابل مفهوم موت خداوند برای شهدا واژه احیا را بکار می‌برد یعنی شهدا در این عالم زنده، فعال و کنشگر هستند.

وی به تفسیر و تشریح مقام و منزلت شهدا در نزد خدا پرداخت و گفت: شهید شخصیتی است که در طول تاریخ تکرار می‌شود و در هر دوره‌ای مجاهدان فی سبیل الله آماده جانفشانی هستند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه قلب ملت بزرگ ایران همیشه با اهل بیت(ع) و حق و حقیقت است و همچنان در حال ایثار و ایستادگی هستند، گفت: ستارگان شب‌های تاریک این عالم شهدا هستند و هر وقت مشکلی برای کشور پیش می‌آید شهدا به میدان می‌آیند و همه مسائل حل می‌شود.

به گفته وی؛ شهدا خود را ذوب در خداوند تبارک و تعالی کردند و آنچه خداوند از آنها می‌خواست در عمل محقق کردند و خداوند هم چه خوب پاداش عملشان را می‌دهد.

قاضی‌ زاده هاشمی افزود: ما هم با برگزاری گرامیداشت‌های مختلف به یاد شهدا هستیم و شهدا هم هرگز کشور را رها نکردند و همیشه در میدان دفاع هستند.

وی اظهار امیدواری کرد؛ همیشه ادامه دهنده راه شهدا باشیم و نعمتی بزرگی را که شهدا به ما هدیه کردند به خوبی به نتیجه برسانیم و عامل چیزی باشیم که شهدا از ما خواسته‌اند.

پایان پیام/۳۶۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016260